strona glowna.jpg

dyrekcja.jpg

kadra%20pedagogiczna.jpg

historia%20szkoly.jpg

kontakt.jpg

 

 

 ARCHIWUM 2015/2016

 

aktualnosci.jpg

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ LOGISTYKÓW

Słuchacze II i IV semestru w zawodzie Technik Logistyk wspólnie zakończyli rok szkolny 2015/2016. Podczas grillowania można było pośpiewać i posłuchać gry na gitarze w wykonaniu Kasi. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji  za  przybycie.

Foto...[TUTAJ]


"WIELE HAŁASU O SZEKSPIRA"

Nasza szkoła bierze udział w konkursie fotograficznym "WIELE HAŁASU O SZEKSPIRA". Do konkursu zgłosiły sie dwie grupy pod kierunkiem P. Jolanty Mrugalskiej.

Prosimy o polubienie obu zdjęć na szkolnym profilu facebooka https://www.facebook.com/CKUInowroclaw/?fref=photo


W POSZUKIWANIU WIOSNY

Uczestnicy szkolnego koła fotograficznego "Zoom" wyruszyli wraz z opiekunem p. Jolantą Mrugalską w plener. Tematem przewodnim było poszukiwanie wiosny w Inowrocławiu. Jednak najpiękniejsze oznaki wiosny było można spotkać na szkolnym skalniaku. Zapraszamy kolejne osoby do naszego kółka fotograficznego. Tematem przewodnim następnej wyprawy będą zabytki Inowrocławia. Krótka fotorelacja w galerii.

Foto...[TUTAJ]


SZKOLNE KOŁO FOTOGRAFICZNE "ZOOM"

Ideą programu koła fotograficznego jest rozwijanie zainteresowań artystycznych. Program  kierowany jest do słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu. Zajęcia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz podążają za rozwojem techniki, który obecnie jest bardzo ważny.

Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości. Kółko jest okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Na kółku młodzi ludzie zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć.

Kółko planuje założyć własną gazetkę ścienną, stanowiącą opis działań oraz pokazanie efektów pracy słuchaczy. Planuje się organizowanie wystaw i projekcji multimedialnych. Słuchacze będą zajmować się także fotograficznym dokumentowaniem życia szkoły. Dla pełnego osiągnięcia zamierzonych celów planuje się przeprowadzenie warsztatów plenerowych, podczas których uczestnicy grupy będą mogli wykorzystać w praktyce zdobyte wiadomości i umiejętności z zakresu fotografii.

Młodzież w miarę możliwości i dostępnych środków finansowych będzie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych oraz spotkaniach z fotografami.

Zdjęcia można wykonywać na następujących modelach aparatów:

1. Nikon D7100

2. Nikon D5200

3. FujiFilm FinePix S9800

Zajęcia i zapisy prowadzi Jolanta Mrugalska.

Foto...[TUTAJ]


XIII NOCNY RAJD SZLAKIEM SZWADRONU
NADGOPLAŃSKIEGO ZA NAMI!

W dniu 13 lutego 2016 roku  gimnazjaliści wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze w Inowrocławiu.

Wędrówka przebiegała trasą  Stara Wieś - Jaszczółtowo – Rojewo. W czasie sobotniego marszu wzięliśmy udział w grze terenowej nawiązującej do Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy rajdu przygotowali dla uczestników pochodnie, które po zmroku rozświetliły malowniczą trasę przemarszu. Czynny wypoczynek na świeżym powietrzu sprawił uczestnikom wiele radości pozwalając poznać ciekawe zakątki pobliskich miejscowości. Utrudzeni  kilkukilometrową wędrówką delektowaliśmy się pyszną grochówką. Wytrwałość uczestników została nagrodzona dyplomami  i nagrodami  książkowymi.

Foto...[TUTAJ]


"DBAJ O SERCE Z MEDYKIEM"

Dnia 10 lutego odwiedziliśmy Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu w ramach akcji  „Dbaj o serce z Medykiem”.

Szczególnie cenne informacje uzyskaliśmy uczestnicząc w prezentacji multimedialnej dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Ważna jest informacja, iż naukowo dowiedzione jest, że sam masaż serca wystarczy, by uratować życie. Po raz kolejny mogliśmy uaktualnić wiedzę dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uzupełniliśmy swoją wiedzę dotyczącą odpowiedniej diety podczas prelekcji „Dieta zdrowego serca”. Po wykładzie można było uzyskać indywidualne wskazówki od prowadzącej.

 Po raz pierwszy zetknęliśmy się z nauką języka migowego okazuje się, ze wcale nie jest on taki prosty jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Nie każdy wie, że analiza kolorystyczna bardzo skutecznie pomaga odpowiednio dobrać ubiór i makijaż do cech indywidualnych człowieka.

Swój pobyt w gościnnych murach „Medyka” zakończyliśmy sesją masażu, która bardzo spodobała się większości uczestników spotkania. Warto było poświęcić czas  na takie spotkania. Dziękujemy. Z pewnością odwiedzimy Was ponownie za rok.

Foto...[TUTAJ]


BIEG WILCZYM TROPEM


WALENTYNKI

 

W dniu 11 lutego 2016r słuchacze gimnazjum uczestniczyli w imprezie szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Szkolny przy współpracy biblioteki oraz wychowawców Hufca Pracy. Spotkaliśmy się z okazji zbliżającego się święta zakochanych Walentynek. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w licznych konkursach , zabawach i grach zespołowych. Klasowe drużyny rywalizowały w odgadywaniu popularnych zakochanych par  z literatury, bajek, a nawet życia politycznego, interpretacji popularnych cytatów i frazeologizmów o miłości. Najwięcej śmiechu towarzyszyło konkurencji  „ U kosmetyczki”. Paweł z klasy IIIa doskonale poradził sobie z wykonaniem makijażu z zawiązanymi oczami, efekty jego pracy podobały się wszystkim panim!Gromkimi brawami wyróżniono zespół klasowy, który ułożył najciekawsze wyznanie miłosne.

Humor dopisywał wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy. Samorząd Szkolny  obdarował gimnazjalistów słodkimi upominkami.

Po kilku konkurencjach miejsca na podium zajęli:

I miejsce – klasa IIIa

II miejsce – klasa IIa

III miejsce – klasa Ia

Organizator: Samorząd Szkolny CKU.

Foto relacja... [TUTAJ]


TŁUSTY CZWARTEK

Smacznych pączków i faworków życzy klasa Ia gimnazjum. Jeden pączek (ok.65g) dostarcza od 200 do 350kcal = kotlet schabowy albo  1kg jabłek, albo 8 nektarynek, albo 3  jogurty naturalne małe, albo 5 jajek.

Wybór należy do Was!

Foto...[TUTAJ]


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 8 stycznia 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla semestru VI Liceum Ogólnokształcącego, semestru III Policealnej Szkoły BHP jak również kwalifikacyjnych kursów zawodowych: A.30 - w zawodzie logistyk, A.25 - w zawodzie ekonomista, T.06 - w zawodzie kucharz. Najlepszym absolwentom wręczono nagrody książkowe.  Gratulujemy!

Foto...[TUTAJ]


LOGISTYCY W DRUKARNI

Słuchacze I i III semestru w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunem p. Jolantą Mrugalską odbyli wycieczkę do inowrocławskiej drukarni. Drukarnia Pozkal w Inowrocławiu od wielu lat znajduje się w czołówce najlepszych drukarń w Polsce oraz największych przedsiębiorstw w regionie. Jest to prywatna firma z całkowicie polskim kapitałem.

Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z działami: druku cyfrowego i offsetowego, introligatornią i produkcją opakowań. Ważnym zagadnieniem był system gospodarki magazynem i odpadami. Zdobyta wiedza praktyczna pozwoli z pewnością do lepszego zrozumienia zagadnień przerabianych na zajęciach w szkole.


O PODATKACH W ŻEROMIE

W piątek, 16 października 2015r. słuchacze wydziału zaocznego Centrum Kształcenia Ustawicznego im S. Żeromskiego uczestniczyli w spotkaniu z prof. nadzw. dr hab. JACKIEM PATYKIEM z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, który wygłosił wykład pod tytułem: Płacić? – czy nie płacić? - czyli  filozofia płacenia podatków w Polsce.

Prof. Jacek Patyk jest rodowitym inowrocławianinem, z zawodu radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu w Katedrze Finansów i Rachunkowości. Prof. jest praktykiem oraz cenionym ekspertem w zakresie podatków, posiada wieloletnie doświadczenie poprzez długoletnią pracę w organach podatkowych.

W trakcie wykładu prof. Jacek Patyk na podstawie praktycznych przykładów zdefiniował pojęcie podatków, przedstawił ich klasyfikację, ukazał źródła prawa regulujących kwestię podatków z uwzględnieniem Konstytucji RP. Przedstawił problematykę moralności i świadomości w aspekcie płacenia bądź nie płacenia podatków. Poza tym omówił podstawowe zasady podatkowe jakie powinien uwzględniać system podatkowy danego kraju.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Organizatorami spotkania byli nauczyciele przedmiotów zawodowych – mgr Ewa Domagała, mgr Grzegorz Olszewski, dr Andrzej Tokarski.

Foto...[TUTAJ]


"MARCO W SPÓDNICY"

Tak zatytułowana została prelekcja połączona z  pokazem  zdjęć na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej, którą mieli okazję obejrzeć nasi słuchacze wydziału zaocznego w Saloniku Literackim inowrocławskiej Biblioteki Miejskiej w piątek 16 października. Ten niezwykle ciekawy wykład z pewnością przybliżył wszystkim sylwetkę naszej poetki i pisarki tym bardziej, że pokazywał wiele nieznanych faktów z jej życia. Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a potem każdy mógł obejrzeć wystawę poświeconą Marii Konopnickiej.

Foto...[TUTAJ]


INTEGRACJA LOGISTYKÓW

W dniu 17 września br. odbyła się wycieczka integracyjna słuchaczy CKU Inowrocław w zawodzie Technik Logistyk z semestru pierwszego i trzeciego. Celem wycieczki było lepsze poznanie nie tylko koleżanek i kolegów, ale również dyrekcji Elżbiety Andryszak, wychowawcy Daniela Mrugalskiego, nauczycieli przedmiotów logistycznych: Hanny Kaczmarek, Jolanty Mrugalskiej, Wojciecha Białkowskiego. W ramach integracji odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy m.in.: strzelanie do celu, poznaj swojego nauczyciela, przeciąganie liny. Ne zabrakło również "czegoś dla ciała". Semestr pierwszy przygotował szaszłyki, natomiast semestr trzeci sałatkę warzywną. Przygotowane potrawy były autorskim popisem słuchaczy. Efekty były bardzo smaczne. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, iż tego typu spotkania integracyjne należy wprowadzić do obowiązkowych punktów rozpoczynających każdy nowy rok szkolny.

Foto...[TUTAJ]


W ŚWIECIE FANTASTYKI...

16 września 2015 roku gimnazjaliści klasy Ia CKU wzięli udział w prezentacji prac plastycznych bibliotekarza oddziału dla dorosłych - Anny Skulskiej pt: „Świat fantastyczny”. Wystawa miała miejsce w pracowni Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu. Autorka prac przedstawionych na wystawie od najmłodszych lat interesuje się  fantastyką w literaturze, w muzyce, a także w grach fabularnych RPG. Opowiadała, jak rozwijała swoją pasję i twórczość. Uczestnicy wernisażu zostali zaproszeni do obejrzenia kolekcji szkiców i rysunków wykonanych tuszem, ołówkiem i kredkami akwarelowymi.

Na koniec spotkania każdy mógł wcielić się w rolę twórcy prac fantastycznych oraz porozmawiać z autorką prac.

Może spotkanie to zainspiruje naszych słuchaczy do stworzenia prac plastycznych, które wystawimy w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do biblioteki!

Foto...[TUTAJ]


NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

Dnia 1 września 2015r. odbyła się w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Żeromskiego uroczystość rozpoczęcia  kolejnego  roku szkolnego.

Na inauguracji roku szkolnego 2015/2016 spotkali się słuchacze, nauczyciele i wychowawcy Hufca Pracy.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Głos zabrała Pani dyrektor - Elżbieta Andryszak, która powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności słuchaczy rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życzyła wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Następnie wystąpiła przedstawicielka Samorządu Szkolnego - Paulina Lemańska, która słuchaczom życzyła uzyskiwania pozytywnych wyników w nauce, a nauczycielom satysfakcji z pracy.

Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie słuchaczy poszczególnych klas z opiekunami.

Foto...[TUTAJ]


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września br. o godzinie 15:00 na boisku szkolnym.


TERMINY KONSULATACJI

Terminy konsultacji dla wydziału zaocznego na I semestr roku szkolnego 2015/2016 dostępne w zakładce "wydział zaoczny" w prawej części witryny.


 

galeria zdjec.jpg

wydzial zaoczny.jpg

kalendarz roku.jpg

 

dla sluchaczy.jpgbiblioteka.jpgbiblioteka poleca.jpg

 

 

matura.jpg

 

egzamin zawodowy.jpg

 

oferta szkoly.jpg

zasady przyjecia.jpg

 

inspektor.jpg

Archiwum roku 2019/2020

Archiwum roku 2018/2019

Archiwum roku 2017/2018

Archiwum roku 2016/2017

Archiwum roku 2015/2016

Archiwum roku 2014/2015

Archiwum roku 2013/2014

Archiwum roku 2012/2013

Archiwum roku 2011/2012

Archiwum roku 2010/2011

Archiwum roku 2009/2010

Archiwum roku 2008/2009